Kõige hingeminevam etendus

Üldse läks vist terve festivali etendustest kõige enam korda ja puudutas Nižni Novgorodi (VENEMAA) Piano teatri etendus ‘Wings of a Clown’. Tegemist oli kurtide laste lavastusega, kus kasutati palju ilusat muusikat, mida nemad ej kuulnud, kus oli nii palju ilusaid hetki…..kus pealtvaatajatel-lastel tulid silmadesse pisarad. See keha ja käte väljendusrikkus oli selline, et seda on nähtavasti võimalik treenida, kuid…..sellele tasemele jõuda, nagu need lapsed seal olid, selleks kulub aastaid. Võimas oma lihtsuses.

Lehekülg, kus nende teatri kohta veel infot saab.

http://en.tepi.org/whoweare
Ise ei saanud väga häid pilte, istusime liiga kaugel….

Heleriin:

Minu jaoks oli see etendus ülimalt võimas, hingemattev, hämmastav, kuidas need lapsed suudavad tuua lavale midagi sellist, mis kogu publiku sulama paneb ning millest keegi ei suuda isegi enda silmi ära pöörata. Hullult meeldis see, et nad olid kaasahaaranud publiku enda etteastesse ning isegi, kui vaatajad ei saanud täpselt aru, et mida nad tegema peavad, tuli see kuidagi iseenesest. Lihtsalt soe oli seda vaadata ja näha, kuidas etteastesse on pandud hing, mida hellalt publikuga jagatakse.
Emily:

Imeilus. Kõigile mõistetav ja kogu aeg oli huvitav jälgida. Emotsioonid vaheldusid kiiresti ning igas suunas. Etenduse lõppedes oli mul lihtsalt soov neid kallistada ja tänada, seda ma ka tegin ning vastuseks sain tõelise elamuse ning sedagi läbi naeratuste ja tänavate silmade.

Pia: sõnatu.

Getrin: See, mida need lapsed teevad, see mida nende juhendaja teeb…Minu au ja respekt neile. Vaatamata sellele, et nad ei räägi meiega samamoodi, on nad võrratud näitlejad ja veel vahvamad inimesed. Olenemata sellest, et me ei kasuta sõnu, on meie vahel täielik arusaamine. Koos Austraaliaga on see minu lemmiketendus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s